Kod nieśmiertelności (Source Code)

kod_niesmiertelnosci_kod_5189222Właśnie o tym filmie wspominałam w poprzednim wpisie. Jak się okazało, polska premiera tego filmu przypada dopiero na 6.05.2011, także za kilka dni. Film inny niż inne. Z początku nie bardzo wiadomo o co chodzi, gdy główny bohater, kapitan Colter Steven, żołnierz jednostki walczącej w Afganistanie, budzi się z przerażającego snu i odkrywa, że jest w jakiejś dziwnej kapsule.

W tym momencie kontaktuje się z nim pracownica jednej z rządowych agencji i zaczyna wypytywać o jego sen. Ma on związek z wybuchem bomby w pociągu jadącym do Chicago, który miał miejsce kilka godzin wcześniej.  Jak się okazuje, nasz bohater bierze udział w nowatorskim rządowym eksperymencie, który przenosi jego świadomość do ciała mężczyzny jadącego wspomnianym pociągiem na osiem minut przed wybuchem. W tym czasie musi dowiedzieć się, kto stoi za zamachem. Mimo, że wciąż wracamy do pędzącego pociągu, to jednak film trzyma w napięciu do końca. Co więcej przynosi on zaskakujący zwrot akcji, dzięki czemu, trudno jest oderwać wzrok od ekranu.

Nie bardzo wiem, co jeszcze mogłabym napisać o tym filmie. Akcja nie jest zbyt rozbudowana, a podzielenie się czymś więcej spowoduje, że będziecie już znali cały scenariusz. Przyznam szczerze, że poszliśmy na ten film z nudów. Nie było nic innego w repertuarze, ale jestem mile zaskoczona. Wydaje mi się,  że to dobry sposób na spędzenie weekendowego popołudnia. Polecam:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.