Stonka rozbudowuje się

Na stonce nowa podstrona, pierwsza w moim wykonaniu: O mnie i Portfolio. Mam w planach, aby stonka stała się swego rodzaju moją wizytówką i dodatkowym atutem w starciu z pracodawcami. Dlaczego? Powtórzę to, co już raz komuś powiedziałam: nie mam się czego wstydzić, więc dlaczego mam się tym nie pochwalić? Dodałam też English version, w której znajduje się bardziej rozbudowana wersja Portfolio.

Nie wiem co tam jeszcze wymyślę, aby urozmaicić całość. Mam w głowie kilka pomysłów, ale nie wszystko na raz. Staram się jak mogę, aby nie był to tylko zwykły blog jakich miliony, ale żeby było to swego rodzaju odzwierciedlenie mnie i moich zainteresowań.

Jeśli macie jakieś ciekawe sugestie, czekam z otwartymi ramionami. Otwarta jestem również na wszelkie słowa krytyki.

Wpis krótki, bo co tu dużo pisać… Trzeba zobaczyć. Zapraszam!

3 Komentarze

 1. pisze przecież ze jest w trakcie rozbudowywania, wiec na wszytsko przyjdzie czas. pdfy tez mam w planach. zdjęcie zostaje, bo nei zamierzam tu robić jakiejś śmiertelnie nudnej oficjalnej stronki. sama taka nie ejstem. jak bedzie pdf w nim bedzie inne zdjęcie. tyle.

  • Łukasz on 02/11/2009 at 00:05

  Hej.

  Co to ma znaczyć „ktoś”? 😉

  Zacznę od czegoś, w czym się specjalizuję, mianowicie od krytyki. Dział Portfolio nie zawiera żadnego portfolio. Nazwa jest błędna. Określeniem, które odzwierciedla zawarte tam treści, jest CV lub życiorys. Swoją drogą zaleca się, aby na początku umieszczać edukację i doświadczenie zawodowe (Historia zatrudnienia – ughh, co za źle dobrana nazwa, kojarzy się z przedmiotem badań Twojej specjalizacji, czymś co miało miejsce wieki temu). Szkolenia, konferencje, zainteresowania, języki wędrują na koniec.

  W ogóle „O mnie” niepotrzebnie zawiera treści, które w takim cv powinny się znaleźć, a za mało jest od siebie, a wiem, że masz o czym pisać. W „About me” powinno być dużo tekstu, szerzej opisane zainteresowania, zwłaszcza te związane z geografią polityczną. A na dole link do cv w wersji HTML (jako podstrona na stonce) oraz w PDF. Sorry Winnetou. Musi być – jeżeli to ma być wizytówka i zachęta do zatrudnienia Ciebie. W działach HR pracują lenie – nie ma CV w PDF – to spadamy stąd. Nikomu nie chce się kopiować ze strony cv, formatować go i pokazać szefowi ze słowami: „Szefie, bierzemy tą dziewczynę!”

  Aha – zmień zdjęcie. Nie pytaj czemu…

  Portfolio to (za Wikipedią) „prezentacja dokonań danej osoby lub firmy, np. plik zawierający próbki, przykłady i wizerunki wykonanych, kompletnych prac mogących być podstawą do oceny jej umiejętności, zdolności do pracy na danym stanowisku lub wykonania danego zadania.” Zmień to szybko, bo tylko obciachu sobie narobisz 😉

  Gratuluję inicjatywy i samozaparcia. Oby tak dalej.

  Pozdrawiam

  • Ender on 02/11/2009 at 00:00

  Widzę, że się strona rozwija. Oby tak dalej, powodzenia :]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.