O mnie

Imię i nazwisko: Agnieszka Czerwonka
Zawód wyuczony: geograf
Miejsce zamieszkania: Lublin

Jestem szczęśliwą absolwentką geografii na Uniwersytecie Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie. W trakcie studiów wzięłam udział w kilku konferencjach, na których wystąpiłam z referatami z zakresu geografii politycznej. Przez dwa lata byłam także członkiem Studenckiego Koła Naukowego Geografów, w którym pełniłam funkcję członka zarządu oraz niemal od początku studiów należę do Polskiego Towarzystwa Geograficznego. W między czasie nadrobiłam zaległości z liceum i zapisałam się do Klubu Turystycznego Wszędołaz.

Zainteresowania:
Zaczytuję się w fantastyce, ale ze szczególną nostalgią wspominam „Wiedźmina” Sapkowskiego oraz przede wszystkim serię „Pan Samochodzik” Nienackiego, ale także jego kontynuacje pisane przez Andrzeja Pilipiuka, który bądź co bądź może pochwalić się zwalającą z nóg historią o najlepszym bimbrowniku – egzorcyście na Lubelszczyźnie – Jakubie Wędrowyczu. Poza tym interesuję się tym co dzieje się na świecie, a w tym roku zaczęłam intensywnie podróżować. W celu upamiętnienia odbytych przeze mnie podróży, a także podzielenia się z innymi wrażeniami, zapoczątkowany został Projekt Stonka, który od czasu pierwszego wpisu sprawnie ewoluuje.

Moim dodatkowym konikiem jest nauka, a zwłaszcza wielka miłość mojego życia, czyli geografia. I jak na prawdziwego fascynata przystało mam szeroki wachlarz zainteresowań w tej dziedzinie. Od badań nad klimatem po politykę energetyczną w Europie i Azji . A czasem najzwyczajniej brakuje mi wyjazdu gdzieś w teren, w celu uświetniania badań nad paleogeografią. Jeśli mam okazję, nie stronię także od zanudzania moich znajomych opowieściami o przeszłości geologicznej regionu, w który wybraliśmy się na wycieczkę.

Jak czas pozwoli i wena dopisze, staram się potworzyć mniej lub bardziej udane pisadło – czytadła, których większość i tak jest składowana w wersji papierowej, bo nie ma komu tego przepisać.